Plant vs Undead Apk Преземете бесплатно за Android [Заработете NFT]

Заработете NFT и продадете ги за да остварите огромен профит. Еве игра наречена Растение против Undead Apk што нуди неограничен број можности за заработка заедно со забава.

Тоа е една од новите игри што ви овозможуваат да заработите пари преку Интернет. Значи, претворете го вашето хоби во профитабилен извор на приход. Преземете ја играта користејќи ја горната врска.

Што е Plant vs Undead Apk?

Растение против Undead Apk е апликација за игри базирана на блокчејн за мобилни телефони со Android. Има едноставна игра низ која можете да поминете и да креирате NFT. Ова се во основа непожелни токени што можете да ги продадете за огромни цени. Така, преку тоа, можете да заработите.

Тоа не е единствената игра што можете да ја испробате на вашиот телефон, дури и има многу од нив. Ја преземате играта апсолутно бесплатно и воопшто нема трошоци. Меѓутоа, ако сакате да го играте и да добивате NFT, тогаш треба да инвестирате малку таму.

Haveе треба да креирате сметка на која било подобра и доверлива размена каде што мора да депонирате готовина. Потоа купете им жетони. Сега треба да ги префрлите тие токени во играта. Потоа треба да креирате сметка таму и ќе ја добиете опцијата за пренос или примање.

Таму ќе најдете различни видови дрвја или растенија што треба да ги идентификувате. Потоа одговарајте ги или израснете нови. Така, преку тоа, можете да создадете дополнителни нови и скапи растенија. Така функционира играта. Но, можете да се повлечете во форма на токени.

Треба да користите Паричник за метамаск на вашиот Андроид или со Chrome како екстензија. Потоа, ќе мора да го поврзете тој паричник со играта. Значи, тогаш ќе можете да играте и да заработувате. Но, пред тоа, треба да ја преземете апликацијата и да ја инсталирате на вашиот телефон.

стан Детали

ИмеЗасади Vs Undead
големина38.65 MB
верзијаV1.0.0
Име на пакетотcom.PvU.PvUFarm
СоздавачPvUFarm
Ценаслободен
Задолжителен Android4.4 и погоре

Играта

Прилично е едноставно да се игра бидејќи играта е прилично едноставна и лесна. Сепак, на почетокот може да се соочите со некои проблеми, како што се поврзување на паричникот и регистрација. Сепак, јас исто така ќе го објаснам тоа во овој преглед. Затоа, останете со нас до крај.

Plant vs Undead Apk нуди едноставна игра. Има толку многу видови растенија што ќе треба да ги купите и да одговарате или да ги одгледувате. Потоа преку тоа, ќе можете да создадете поскапи и подобри растенија. Потоа, ќе можете да ги креирате NFT преку тоа.

NFT се предметите што сега можете да ги продавате на пазарот. Потоа можете да ги откупите или продадете оние за да заработите пари. Меѓутоа, за тоа, треба да се придружите на паричник Metamask. Може да имате бесплатни, како и премиум растенија. За да пораснете повеќе, можете да инвестирате токени.

Снимките на екранот од апликацијата

Како да преземате и играте Plant vs Undead Apk?

За да ја играте играта Plant vs Undead NFT, треба да ја преземете нејзината датотека Apk од оваа страница. Потоа едноставно инсталирајте го на вашиот мобилен телефон Андроид. Сега таму ќе треба да се најавите.

За да се најавите, треба да се поврзете со паричникот Metamask, а потоа да ја посетите официјалната веб -страница на Plant vs Undead Game. Таму ќе треба да регистрирате сметка. Не можете да се регистрирате на апликацијата, но можете да ја играте играта на вашиот телефон.

Значи, треба да се регистрирате на веб -страницата и да го скенирате QR -кодот на вашата сметка преку играта на вашиот Андроид. Потоа автоматски ќе пристапите до играта.

Потоа можете да ги префрлите PVU токените во вашиот паричник. Сега треба да го поврзете тој паричник со вашата сметка за игри користејќи го кодот за QR скенер. Сега можете да започнете со играње.

Завршни зборови

Тоа е најдобрата можност за корисниците на Android да започнат да заработуваат огромни суми пари со Plant vs Undead Apk. Преземете го користејќи ја врската подолу.

Превземи линк

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена Задолжителните полиња се означени со *